Agentura JM Art 
ProfilNabídkaUmělciR S MNewsFotogalerieKontaktOdkazy

Vanda Károlyi

herečka, zpěvačka

Pozvánka na vystoupení: Vandu Károlyi můžete vidět v několika představeních pražského Divadla Radka Brzobohatého.
Tisková zpráva: Herečku Vandu Károlyi můžete vidět vždy v pátek v jedné z hlavních rolí nového seriálu České televize "Znamení koně, kde hraje roli Bety Dominikové. Rozhovor pro Českou televizi najdete v NEWS.
Pozvánka na vystoupení:
Cikáni jdou do nebe - Divadlo Bez zábradlí Praha: 6.5., 22.6.2010
Adéla ještě nevečeřela - Divadlo Broadway: termíny budou upřesněny.
Je třeba zabít Davida -Divadlo Broadway: termíny budou upřesněny.

Tisková zpráva: 28.dubna 2010 – Vanda Konečná a její nový přítel. Zpěvačka Vanda Konečná na premiéru muzikálu "Je třeba zabít Davida" v Divadle Broadway, dorazila se svým novým přítelem. Je jím zpěvák Alan Bastien, exmanžel moderátorky televize Nova a choreografky zmíněného muzikálu Kristiny Kloubkové. Vanda se s Alanem poznali během zkoušek muzikálu "Je třeba zabít Davida".
Tisková zpráva: 21.března 2009 – Vanda Konečná bude pro Českou televizi točit jeden z příběhů komediálního triptychu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. V roce 2007 si již, po boku Miroslava Donutila, zahrála v jednom z dílů tohoto úspěšného pořadu. Centrum dramatické, divadelní a hudební tvorby ČT tehdy divákům nabídlo téma „Hajní a pytláci“. Vanda Konečná byla součástí příběhu, nazvaného Fotograf. Informace k povídce Fotograf: Bořivoj je zapálený fotograf. Nejraději fotí lesní zvěř. Je tak nadšený a natvrdlý, že nevidí, jak ho jeho žena Kateřina podvádí s hajným a užívá si s ním v lovecké chatě. Aby měl na krásnou Kateřinu po nocích čas, nechá Bořivoje občas něco „načerno“ střelit. Bořivoj totiž není jen fotograf, ale hlavně pytlák. Nepolapitelný pytlák, myslí si o sobě. Střelenou zvěř dodává tajně do místní hospody a za stržené peníze chce koupit lepší fotografické vybavení. Ale žádný digitál, Bořivoj fotí jen na klasický film! Vypráví o tom i na vernisáži v místní hospodě, aniž si všimne, že si hajný a Kateřina smluvili další schůzku. Když pak jde nocí za zvěří a zahlédne v lovecké chatě hajného tančícího v trenýrkách, vůbec ho nenapadne, že by tam mohl být s jeho ženou Kateřinou, a jen tak, naslepo, udělá pár kompromitujících záběrů. Ráno to vypráví doma své ženě Kateřině, ta se zděsí. V lovecké chatě byla přece s hajným ona. Všemožně se mu snaží Bořivojovi zabránit, aby záběry vyvolal. Dokonce na něj vytáhne i pušku...
Tisková zpráva: 27.září 2007 - Zpěvačka a herečka Vanda Konečná o prázdninách zkoušela v divadle Bez zábradlí novou inscenaci „Orchestr Titanik“. Je to komedie o čtveřici bezdomovců a alkoholiků, která obývá opuštěné nádraží, kde žádné vlaky nestaví. Paradoxně je to pro ně docela pohodlný a zábavný útěk z dnešní uspěchané a stresující doby. Dlouhé chvíle si krátí nacvičováním přepadení vlaku, kdyby náhodou někdy zastavil. Realita ovšem předčí jejich očekávání a jednoho dne zastaví mezinárodní rychlík a z něj vystoupí ztracený iluzionista. Co se stane dál, uvidíte od října v Divadle Bez zábradlí. V představení dále hrají: Zdeněk Žák, Bohumil Klepl, Karel Heřmánek, a Oldřich Navrátil. Premiéra: 15.října 2007 – Divadlo Karlovy Vary Premiéra: 16.října 2007 – Divadlo Bez zábradlí Praha.
Tisková zpráva: Vanda Konečná – fotografie z nového filmu České televize „To horké léto v Marienbadu“ - Praha – 11.října 2006 – Vanda Konečná točila v létě pro Českou televizi film „To horké léto v Marienbadu“ /viz.Tisková zpráva ze dne 11.7.2006/. Česká televize nám poskytla fotografie z natáčení. Jejich autorkou je Zuzana Páchová. Fotografie najdete ve spodní části této stránky.

Tisková zpráva: Praha - 11.července 2006 - Herečka a zpěvačka Vanda Konečná stíhá mateřské povinnosti i práci. Od srpna se vrací do Divadla Bez zábradlí do inscenace muzikálu Cikáni jdou do nebe. Ještě před tím bude ale celý červenec točit pro Českou televizi film „To horké léto v Marienbadu“.

Film vzniká podle scénáře Lucie Konášové v režii Milana Cieslara. TV film To horké léto v Marienbadu se vrací do roku 1823, kdy se poprvé setkala mladičká, dle tehdejších měřítek nepříliš výrazná a už téměř staropanenská Ulrika von Levetzow (1804-1899) se slavným Goethem (1749-1832). Láska k Ulrice se pro Goetha stala inspirací pro napsání "Elegie", jedné z nejpůsobivějších milostných básní. Navíc skutečnost, že Ulrika zemřela v pokročilém věku neprovdána, dala vzniknout legendě o romantické, ale nenaplněné lásce. "Jde o netradiční pohled na osudové setkání velkého německého básníka Johanna Wolfganga Goetha a mladičké Ulriky von Levetzow v Mariánských Lázních. Už téměř dvě stě let je tato dvojice symbolem starého muže k mladé dívce. Téma a příběh, které asi nikdy nezestárnou," říká dramaturgyně tv filmu Lída Hustolesová Johann Wolfgang Goethe na zámku Kynžvart opravdu určitý čas pobýval. Vedle Kynžvartu se točí v Krásném Dvoře a ve Františkových Lázních. Kromě Vandy Konečné ve filmu hrají: Jaroslava Adamová, Martin Kňažko, František Němec, Evženie Nízká /posluchačka 1.ročníku konzervatoře/ a další.

Tisková zpráva: Praha - 17.března 2006 - Vanda Konečná porodila dceru Lauru. Vandě Konečné se v sobotu 11.března narodila dcera Laura. Váží 3,18 kg a měří 47 centimetrů. Zpěvačka, za přítomnosti manžela Saši, rodila v pražské Thomayerově nemocnici v Krči. Péči na zdejším Gynekologicko-porodnickém oddělení Vanda chválí a vřele doporučuje. Zpěvačka si mateřskou dovolenou užívala. Na jevišti pražského Divadla Bez zábradlí odehrála 30.října loňského roku své poslední představení v muzikálu Cikáni jdou do nebe. S bříškem se pak objevila v několika dílech televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě. Poté se věnovala pouze dabingu. Vanda Konečnou jednu ratolest už má. Na dálku si před šesti lety adoptovala holčičku Ivonne z Nové Guineji. Novopečená maminka poskytla agentuře JM Art, se kterou spolupracuje, první exkluzivní rozhovor. „Jsem velmi šťastná. Narodilo se mi miminko, po kterém jsem toužila. Je to ten největší zázrak na světě. Laura je moc hodná. Nepláče a probouzí se jen když má hlad. Je to andílek. Vanda chce být rozhodně vzornou matkou a proto v současné době nepomýšlí na návrat k divadlu. „Prioritou číslo jedna je pro mne Laura. Svojí dceru si chci užít jak jen to půjde. Minimálně rok určitě nebudu přijímat žádnou práci. Ke konci nebo na začátku nové sezóny bych se ale ráda vrátila na jeviště Divadla Bez zábradlí, kde jsem před nástupem na mateřskou dovolenou hrála moje milované představení, muzikál Cikáni jdou do nebe. Role Rady byla a stále zůstává mou pracovní – srdeční – záležitostí“.
Tisková zpráva: Praha - 3.března 2006 - Vanda Konečná v Harpers Bazaaru. Herečka a zpěvačka Vanda Konečná si v současné době užívá těhotenství. Před časem odehrála poslední představení muzikálů Cikáni jdou do nebe v divadle Bez zábradlí a West Side Story v Hudebním divadle v Karlíně. Miminko se má Vandě narodit každým dnem. Každým dnem také vyjde nové číslo časopisu Harpers Bazaar, ve kterém vám nastávající maminka Vanda Konečná prozradí… Přečtěte si Harpers Bazaar – dozvíte se víc.
Tisková zpráva: Praha - 22.října 2005 - Cikáni naposledy s Vandou Konečnou. Muzikál "Cikáni jdou do nebe" v Divadle Bez zábradlí čeká divadelní pauza, hlavní představitelka Rady Vanda Konečná totiž očekává radostnou událost. Milovníci muzikálového žánru letos mohou tuto jedinečnou inscenaci vidět naposledy v neděli 30.10.2005. Na repertoáru Divadla Bez zábradlí se znovu objeví v lednu 2006. Hlavní roli Rady alternuje Jitka Čvančarová.
Tisková zpráva: Praha - 23.srpna 2005 - Vanda Konečná česká své první dítě. Zpěvačka už těhotenství oznámila vedení pražského Divadla Bez zábradlí, kde účinkuje v muzikálu Cikáni jdou do nebe. Roli temperamentní Rady bude hrát tak dlouho, jak jen to půjde. Podle dostupných informací minimálně do října letošního roku. Kvůli náročným tanečním výstupům Vanda ale ukončila své působení v muzikálu West Side Story, uváděném v Hudebním divadle Karlín. Těhotenství zpěvačky a herečky přichází v době, kdy televize Nova natáčí nový seriál Ordinace v Růžové zahradě. Úplnou náhodu si tady Vanda zahraje těhotnou pacientku. Zpěvačka by měla své první dítě porodit v březnu příštího roku. Jednu ratolest ale už má. Na dálku si před pěti lety adoptovala holčičku IVONNE z Nové Guineji. Vanda Konečná je těhotná se svým dlouholetým přítelem Sašou, kterého si v minulých dnech na utajeném místě vzala za manžela. Svatební cestu si dvojice užívá na Slovensku. PODROBNOSTI NAJDETE:http://revue.idnes.cz/sex.asp?r=sex&c=A050826_102113_sex_jup
Tisková zpráva: Vanda u Heřmánků s novým Lujko Zobarem. Vanda Konečná nadále zůstává věrná pražskému divadlu Bez zábradlí. V říjnu 2003 se zúčastnila konkurzu do chystaného muzikálu Cikáni jdou do nebe a 15.dubna 2004 se na zdejší scéně poprvé objevila v titulní roli temperamentní Rady. Se svým hereckým partnerem Danielem Bambasem /Lujko Zobar/, odehrála několik úspěšných představení. Společně odstartovali také novou divadelní sezónu. Do nového roku ale Vanda vstoupila po boku nového Lujko Zobara, kterým se stal Michal Kavalčík. Nová dvojice muzikálu Cikáni jdou do nebe se už představila nejen pražskému publiku, ale společně s dalšími účinkujícími také divákům v západních Čechách. Reprízou muzikálu Cikáni jdou do nebe totiž 10.ledna 2005 zahájilo své působení v Karlových Varech pražské Divadlo Bez zábradlí. Jeho šéf Karel Heřmánek získal tamní scénu do pronájmu od karlovarského magistrátu.

Vanda Károlyi

Absolvovala hudebně dramatický obor na konzervatoři v Košicích a od roku 1988 působila ve Státním divadle v Košicích. Hrála například ve filmu Za vrchem vrch, v televizních inscenacích (například Tací milí lidé), v pohádkách apod. Moderovala zábavné televizní pořady ve slovenské televizi, dětské pořady a různé společenské události. Aktivně se zabývá dabingem a namlouváním reklamních spotů. Obsáhlou část její umělecké činnosti tvoří také muzikály, například Žebrácká opera. Píseň o Fanfánovi Tulipánovi, Cyrano z předměstí, Malý obchod s hrôzami, Sweet Charity, Oliver Twist, Mníšky, Pomáda, Monte Cristo, Dracula, Cikáni jsou do nebe.

Moderování: televizních zábavných programů ve Slovenské televizi (např. přímý přenos programu Lúč, Zlatý kľúč, Kaviareň Slávia a pod.). Pravidelné moderování dětských programů Bambuláci, Zlatá Brána... Moderování nejrůznějších akcí typu módních přehlídek a společenských událostí pro renomované firmy.

Vanda Konečná v současné době hraje v muzikálech:

Cikáni jdou do nebe /Divadlo Bez zábradlí/

Adéla ještě nevečeřela /Divadlo Broadway/

Je třeba zabít Davida /Divadlo Broadway/ Spolupracuje tajé na prknechdivadel Hybernie a Divadlo Broadway,


Z umelěckého života

Vzdělání:
Konzervatoř v Košicích, hudebně-dramatický odbor(1986-1992)
Angažmá:
Státní divadlo v Košicích(1988-2002)
v současné době "na volné noze"
Hlavní role ve filmu:
Za vrchom vrchrežie Martin Kákoš, 1996
Hlavní role v televizních inscenacích:
Takí milí ľudia ...režie V. Kozmenko - Delinde, 1996
Hlavní divadelní role ve slovenských muzikálech:
Žobrácka operarežie J.Zeman
Pieseň o Fanfánovi Tulipánovirežie L.Pavlovič
Dr. Akularežie B.Hončarivová
Cyrano z predmestia (Roxana)režie M.Kleis
Malý obchod s hrôzamirežie M.Antol
Sweet Charity (Charity)režie J.Bednárik
Oliver Twist (Nancy)režie J.Bednárik
Mníšky (Mária, Lea)režie K.Spišák
Hlavní divadelní role v českých muzikálech:
Pomáda (Rizzo)režie J.Ďurovčík
Monte Christo (Mercedes)režie J.Bednárik
Dracula (Lorraine, nymfa)režie J.Bednárik
West Side Story (Anita)režie J.Pecha
Cikáni jdou do nebe (Rada)režie R.Baláž
Nejdůležitější činoherní role:
Stratil sa hlásnik Cibuľarežie M.Kleis
Páni úsviturežie J.Svoboda
Filip a Rozabelarežie P.Hudák
Kaviár a šošovicarežie O.Katuša
Idiotkarežie M.Kákoš
Snehulienkarežie P.Gaľo
Všetko naopakrežie P.Gaľo
Sardinky na scénu, prosímrežie J.Gallin
Návrat Dona Juanarežie M.Kákoš
Aby bolo jasnérežie J.Svoboda
Revízorrežie V.Kozmenko-Delinde
Milenci v papučiachrežie J.Gallin
Dobrodružstvo pri obžinkochrežie M.Antol
Samovrahrežie M.Kákoš
Teátermacherrežie M.Čičvár
Bocatiusrežie P.Scherhauer


Vanda Károlyi - minigalerie

 
další umělci

© 2004-2022 Agentura JM Art & KWEB webhosting