Agentura JM Art 
ProfilNabídkaUmělciR S MNewsFotogalerieKontaktOdkazy

*** KAM DO DIVADLA: Městské divadlo Mladá Boleslav, Divadlo Bez zábradlí Praha, Divadlo Broadway Praha, Divadlo Kalich Praha.*** *** RSM: Rozhlasový společenský magazín slaví 21.výročí. ***

News

Vánoce v České televizi

Česká televize nabídne o Vánocích čtyři pohádkové novinky, Popelku i film Po strništi bos
Nová pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, česko-slovenská koprodukční pohádka oceňovaného režiséra Petera Bebjaka, rodinná filmová komedie Víta Karase i nová pohádka pro sluchově hendikepované děti. Česká televize ve svém vánočním vysílání nabídne také premiéru svého Českými lvy ověnčeného koprodukčního filmu Po strništi bos nebo oscarového snímku La La Land. Chybět nebude ani vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví pětačtyřicet let od své premiéry. Silvestrovská noc bude poctou Václavu Neckářovi.

„Česká televize přináší divákům premiérové vánoční pohádky už dvacet pět let. Za tu dobu vznikly desítky příběhů, z nichž se mnohé postupně staly téměř součástí našich svátečních rodinných zvyků. V letošním roce se Česká televize vrací k základům této tradice. Režisér Zdeněk Zelenka v Kouzelníku Žitovi rozehraje na Štědrý den klasický pohádkový motiv, podobně jako uznávaný režisér Peter Bebjak, jehož pohádkový debut je již čtvrtým česko-slovenským vánočním příběhem, který divákům nabídneme. Česká televize se pak v podobě Přání k mání vrátí i k žánru rodinné filmové komedie a premiéru, rovněž už počtvrté, připravila i pro sluchově hendikepované děti,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Kořenářka Apolena nalezne v obilném lánu odložené novorozeně. Vezme ho k sobě a dá mu jméno Žito. Tak začíná příběh štědrovečerní pohádky Kouzelník Žito, kterou pro Českou televizi natočil Zdeněk Zelenka. „Chtěl jsem odvyprávět příběh, který by měl nepohádkového hrdinu, kterému ovšem život zkomplikují pohádkové bytosti. A také zlí, pochybní lidé, proti kterým náš hrdina musí napnout všechny své síly, aby na konci zjistil, že boj stál za to a že princezna je ta nejlepší obyčejná holka na světě,“ říká Zdeněk Zelenka, který do role kořenářky Apoleny obsadil Jiřinu Bohdalovou. „Jiřina mi v pohádkách hraje buď odporné babizny, jako tomu bylo v Nesmrtelné tetě či v Boháči a chudákovi, anebo moudré osoby, jako právě v Kouzelníku Žitovi,“ doplňuje režisér. Jako hlavní představitel se v pohádce objeví Denis Šafařík, pro nějž je Kouzelník Žito první velkou rolí: „Kouzelník Žito má hned několik ponaučení. Dobro vždy zvítězí, i přes to, že už se zdá být všechno ztraceno. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. A nakonec, že jeden člověk je silný, ale dva jsou neporazitelní,“ říká. Jako princezna se v nové pohádce objeví Anna Kadeřávková: „Je to milá a hodná duše s velkým srdcem, zároveň tak trochu rebelka. I když je princezna, nosí šaty a korunku, nebojí se dobrodružství, miluje třeba jízdu na koni, kterou jsme často natáčeli. Tu jsem si zamilovala i já,“ říká k natáčení. V dalších rolích se v Kouzelníku Žitovi objeví například Pavel Kříž, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška nebo Petr Kostka.

Další premiérové pohádky České televize se režijně ujal Peter Bebjak, který stál například za úspěšnými projekty Případy prvního oddělení nebo Českým lvem oceněnou minisérií Spravedlnost. V pohádce O zakletém králi a odvážném Martinovi vypráví o tom, jak se princezna Michaela rozhodla najít kouzelnou korunu krále Svaroga, aby s její pomocí uzdravila svého těžce nemocného otce. Hlavní roli si zahrál jeden z nejmladších členů Slovenského národního divadla Richard Autner a začínající herečka Simona Kollárová. „Michaela není úplně typickou představitelkou princezny. Je odvážná, má dobré srdce a nebojí se riskovat svůj vlastní život pro zdraví milovaného otce. Jezdí na koni, umí šermovat, a když si něco vezme do hlavy, nikdo jí to nevymluví,“ říká o své roli.

„Je to film o tom, čeho jsme schopni dosáhnout, když uvěříme sami sobě,“ říká režisér Vít Karas o pohádkové komedii Přání k mání. Hravý, stylizovaný příběh vypráví o nejrůznějších podobách lásky, o trampotách Alberta, jednostranně zamilovaného do sestry svého nejlepšího kamaráda. O Albertových rodičích, tvořících varietní duo, a jejich letité lásce vystavené novým zkouškám. Rodičovská láska pak chybí Albertovu spolužákovi Bosákovi, který touží po jediném – po pozornosti a uznání svého bohatého otce. „Je to film o kamarádství, lásce, o odvaze a odhodlání. O tom, že opravdická kouzla existují a že možnost přát si cokoli může být ohromně krásná, ale i velice nebezpečná,“ popisuje představitel jedné z hlavních rolí Martin Myšička.

O Vánocích nebudou ve vysílání České televize chybět ani Tři oříšky pro Popelku, pohádka, která měla svoji premiéru přesně před pětačtyřiceti lety, 16. listopadu 1973. V následujících letech ji v kinech viděly téměř tři miliony diváků, prodala se do více než třiceti zemí světa a Československá televize ji poprvé odvysílala 24. prosince 1974. Tehdy ji sledovalo 94 % všech diváků u obrazovek.

Už čtvrtým rokem nabídne Česká televize také premiérovou pohádku ve znakovém jazyce. Tuto vánoční tradici Česká televize založila, aby usnadnila přístup k televiznímu vysílání i sluchově hendikepovaným dětem. Díky dabingu si ji ale budou moci užít i děti slyšící. Letošní pohádka nese název Vodníkova princezna a vypráví příběh vodníka Fandy, který si usmyslí, že se ožení pouze se skutečnou princeznou.

Silvestrovský večer se ponese v duchu pocty herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi, který letos oslavil své 75. narozeniny. Do pořadu s názvem Hotel Hvězdář mu přijde pogratulovat dvacítka osobností, které se – každá po svém – zhostí nejslavnějších Neckářových písní. Mezi nimi například Jan Cina, Lucie Bílá, Jiří Korn a 4TET, Václav Noid Bárta, Ondřej Ruml, Radek Banga, Thom Artway nebo Debbi. „Je to pro mne obrovská pocta. Kolegové mé písně zpívají skvěle a moc se mi líbí i aranžmá Petra Maláska,“ říká Václav Neckář a dodává: „Že ty písně oslovují i mladou generaci bude asi tím, že jsou melodické a texty mají co říci i dnes, po tolika letech. Brácha říká, že všechno a všechny prověří čas…“

„Je to asi čtrnáct let, co mě Honza požádal, abych zavzpomínal písemně na dobu protektorátu. Pak si to přečetl a říká – no to je materiál, ale vůbec to nemá klenbu, musíme z toho udělat příběh. A já to nedokázal. Tak jsem to nechal deset let u ledu. Potom jsem si to znovu přečetl a už mi to připadalo, jako kdyby to napsal někdo jiný, už jsem to mohl poupravit,“ říká Zdeněk Svěrák o počátcích práce na filmu Po strništi bos. Snímek, na němž se Česká televize koprodukčně podílela, bude uveden v televizní premiéře na Nový rok.

Jen kousek od civilizace se odehrávají každodenní dramata zvířat a rostlin. Bažiny, pralesy, pouště, stepi či džungle velkoměsta, to všechno se dá nalézt i v České republice. Dokazuje to dokumentární film z koprodukce České televize Planeta Česko, který si na Nový rok také odbude svou televizní premiéru. „Když mi bylo řečeno, že jde o přírodovědný film o české přírodě, tak na to se nedalo říct ne! Českou přírodu mám totiž moc rád,“ říká herec Kryštof Hádek, který k filmu namluvil komentář.

Vánoční a novoroční ČT art se zaměří především na hudbu, divadlo a tanec. Nabídne například záznam koncertu legend slovenské populární hudby Slovenští muži vrací úder, na festivalu Zlatá Praha oceněné filmové zpracování opery Bohuslava Martinů Čím lidé žijí, Vánoční koncert komorního orchestru Virtuosi Pragenses z Valdštejnského paláce, vánoční speciál talk show Linka nebo Novoroční koncert České filharmonie.

Vánoce na Déčku budou animované. Děti se mohou těšit na příběhy z dílny Walta Disneyho, na dva díly příběhu o jednom ze sobů světoznámé letky Santa Clause – Sobík Niko a Sobík Niko 2 a na Oscara nominovaný britsko- americký film Piráti!. V sobotu 1. prosince spustí Česká televize už po osmé na webu Déčka interaktivní Adventní kalendář, který návštěvníky provede den po dni předvánoční dobou, vánočními tradicemi i historií nejočekávanějších svátků roku. Výtvarnice Lucie Lomová vytvořila scénu romantického městského nábřeží v čase úplně prvních Vánoc v novém československém státě. Na předvánočním špacíru se tak v davu měšťanů potká Ema Destinová, Eduard Štorch a Tomáš Garrigue Masaryk.

Zdroj: Česká televize
Vloženo: 15.11.2018
 
PREMIÉRA: Městské divadlo mladá Boleslav
Legenda 997 (V+V)
Originální divadelní zážitek s hudbou a texty písničkářky Radůzy.

Slunce ještě nikdy nevysvitlo v české krajině jasněji než toho dne, kdy byl zavražděn kníže Václav. Pouhý los osudu. Buď Václav nebo Boleslav. Bez hříchu by lidské plémě vymřelo. V červáncích bude zapsán onen osudný pátek, kdy byl zabit Vojtěch, druhý pražský biskup, misionář, mučedník. Jsme jiní než před 1000 lety? Má smysl snažit se změnit řád věcí? Čas nadělá i z vrahů světce. Legenda o dvou světcích, kteří svou vizí předběhli svou dobu a jejichž dobré skutky byly po zásluze potrestány.

Premiéra: 26.10.- Městské divadlo Mladí Boleslav
Zdroj:MDMB
Vloženo: 24.10.2018
 
Vstupenky na třetí ročník Roztančeného divadla 2018 jsou již v prodeji

V pátek 30. listopadu 2018 v 19.00 hodin proběhne na velké scéně Městského divadla Mladá Boleslav již třetí ročník populární taneční soutěže ROZTANČENÉ DIVADLO aneb Když herci tančí.
Letos se v rolích tanečníků představí: Sandra Černodrinská, Máša Málková, Magdalena Hniličková, Jakub Šafr, Radek Valenta a Ivo Theimer.
Ve hvězdné porotě zasedne například režisér Jiří Vejdělek, herec Hynek Čermák či herečka Zuzana Kajnarová.
Večerem bude provázet Světlana Witowská a Petr Mikeska.
Vstupenky si můžete zarezervovat na telefonu: 326 323 26 nebo přes webové stránky www.mdmb.cz.
Vloženo: 12.10.2018
 
Blu-ray: Prokletý ostrov

Mrazivý thriller je výsledkem opětovné spolupráce oscarového režiséra Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Když federální agent Teddy Daniels (DiCaprio) dorazí do věznice pro psychicky narušené zločince, zdá se, že půjde jen o rutinní vyšetřování. Jenže atmosféra na ostrově brzy zhoustne. Jak Teddy postupuje kupředu a odhaluje stále otřesnější a temnější skutečnosti, zjišťuje, že nekterá místa člověka nikdy nenechají jít.

Hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow, Michelle Williams, Emily Mortimer, Patricia Clarkson, Jackie Earle Haley, Ted Levine, John Carroll Lynch, Elias Koteas, Robin Bartlett, Christopher Denham, Nellie Sciutto, Joseph Sikora

Režie: Martin Scorsese
Kamera: Robert Richardson
Scénář: Laeta Kalogridis

Bonusy:
BD:
- Za oponou
- Maják: pohled do historie

Zdroj: Magic Box
Vloženo: 12.10.2018
 
TV: Zítra to roztočíme, drahoušku...!

Postarší seladon Evžen Novák si přivydělává jako komparsista. Jednou potká při návratu domů sousedku Bartáčkovou a v žertu jí naznačí, že je jí manžel nevěrný. Bartáček si to nedá líbit a slíbí Novákovým pomstu. Ti si rádi před sousedy hrají na lidi z lepší společnosti a jejich syn René si rád vylepšuje jméno různými tituly. Začíná malá soukromá sousedská válka, která má být ukončena ve chvíli, kdy se má starý činžák bourat a obě znepřátelené rodiny stěhovat. Jenže protože jde o komedii, obě rodiny se opět setkávají jako sousedé. Není pak divu, že i svatební oznámení Reného a neteře Bartáčkových Nadi je považováno za poněkud hloupý vtip.

Režie:P. Schulhoff
Hrají:M. Kopecký, S. Zázvorková, I. Janžurová, L. Sobota, F. Peterka

TV Prima: 14.10. - 16.45 h.
Zdroj: TV Prima
Vloženo: 11.10.2018
 
TIPY: Divadlo a televize
 • DIVADLO:
  - 11.10. - Městské divadlo Mladá Boleslav Malá scéna/ - Poprvé vdaná
  - 11.10. - Městské divadlo Mladá Boleslav /Velká scéna/ - Bez roucha
  - 13.10. - Městské divadlo Mladá Boleslav /Velká scéna/ - Tajemství

  Foto z představení Poprvé vdaná.
  Zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav

 • TELEVIZE:
  - 13.10. - 20:00 h. - ČT 1 - StarDance IX. Boj o krále a královnu tanečního parketu opět začíná. Přímým přenosem provázejí Tereza Kostková a Marek Eben. O přízeň poroty a diváků se budou ucházet V. Arichteva, M. Bagárová, D. Písařovicová, D. Šinkorová, P. Tomicová, J. Dvořák, R. Genzer, D. Gondík, A. Mišík a D. Svoboda s deseti profesionálními tanečnicemi a tanečníky. Soutěžní páry předvedou tanec cha-cha a waltz. Vše za živého doprovodu Moondance Orchestra M. Kumžáka. Režie R. Petrenko

  Zdroj: Česká televize
 • Vloženo: 11.10.2018
   
  DVD: Tátova volha

  Nový film režiséra Jiřího Vějdělka. V hlavních rolích: Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová.

  Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc.

  BONUSY:
  - Film o filmu

  Vydává: Bontonfilm
  Vloženo: 27.9.2018
   
  DIVADLO: Úplné zatmění naposledy v Městském divadle Mladá Boleslav

  style=

  Přijďte okusit život dvou prokletých básníků, které jejich průlet životem dohnal do situace, kdy nemohli být spolu, ale ani bez sebe.
  Věříme, že vám osudy Arthura Rimbauda a Paula Verlaina zachutnají jako opojné francouzské víno. Verlaine o Rimbaudovi: v brlozích, kde jsme se opíjeli, plakával, dívaje se na bídu kolem nás. Zvedával opilce v černých uličkách. Míval soucit s matkou zlou na děti. Odcházíval roztomilý jako děvčátko do kostela. Tvářil se jako by rozuměl všemu, obchodu, umění, lékařství. Šel jsem za ním. Musel jsem.
  Rimbaud o Verlainovi: Panebože, ty fakt vypadáš jak píča!
  Dva bratři, dva básníci, dva buřiči, dva proklatci, kteří žili tak rychle, že předběhli dobu. Někdy jsme přece byli šťastní! Ne, někdy jsme nebyli smutní…

  V hlavních rolích: Petr Mikeska a Matouš Ruml.

  Za svůj výkon v roli Paula Verlaina v inscenaci Úplné zatmění získal cenu Thalie Petr Mikeska.

  Fotogalerii z představení Úplné zatmění najdete ZDE.

  DERNIÉRA: 31.10. - 19:00h. - Městské divadlo Mladá Boleslav

  Zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav
  Vloženo: 27.9.2018
   
  TV: Zítra vstanu a opařím se čajem

  Komedie o vodíkové bombě pro Hitlera V době, kdy je možné již překonávat časoprostorové rozdíly, se schází v jihoamerické haciendě staří nacisté. Užívají tabletky proti stárnutí a vzpomínají na zašlé časy. Tehdy sestavili plán, že se prostřednictvím pražské cestovní kanceláře, která jediná létá do minulosti, vrátí do doby konce II. světové války a doručí Hitlerovi zázračnou zbraň, kterou by rozhodl válku ve svůj prospěch. Spiklenci podplatí bezcharakterního pilota a chystají se na cestu. Jenomže se stane něco nepředvídaného. Karel Bureš a jeho dvojče Jan mají spor, při kterém se Karel opaří čajem a Jan udusí rohlíkem. Karel si zamění svou totožnost, protože nedokáže přiznat pravdu, a nechtěně se tak ocitá v cestovní kanceláři a na cestě do třetí říše s vodíkovou bombou v kufříku.

  Režie:J. Polák
  Hrají: P. Kostka, J. Sovák, V. Menšík, V. Brodský

  TV Prima: 28.9. - 10:35 h
  Zdroj: TV Prima
  Vloženo: 27.9.2018
   
  TV: Mravnost nade vše

  Profesor Karas je vůdčí osobností sdružení pro povznesení obecné morálky, vážený muž, známý nekompromisními názory, které lze shrnout jedinou větou. Mravnost nade vše. V tomto duchu vede nejen žáky, ale železnou rukou diktátora také rodinu. Jednoho dne se však Karasovi ohlásí nečekaná návštěva - nemanželská dcera Věra, živý důkaz jeho mladické nerozvážnosti. Karas si uvědomí, že by mohla zcela zničit jeho "image" bojovníka za mravopočestnost, a rozhodne se její existenci utajit. Jenže netuší, že si Věra najde práci jako vychovatelka v jeho vlastní rodině. A pak už se všechno jen a jen zamotává. Zatímco Karasova dcera se zamiluje do sochaře Konráda, který pracuje na bustě pana profesora, do Věry se zamiluje mladý doktor Jílovský. Zvláštní chování pana profesora k nové vychovatelce však neunikne pozornosti rodiny a bohužel ani doktora Jílovského, který začne žárlit. Napětí roste a jediný, kdo si ničeho nevšimne, je sám Karas, který marně přemýšlí, jak situaci rodině sdělit co nejšetrněji. Zmatek vyvrcholí, když je Karas celou rodinou tajně sledován, kterak v noci pokradmu opouští Věřin pokoj. ČR 1936, satirická komedie.

  Režie:M. Frič
  Hrají:H. Haas, V. Ferbasová, S. Svozilová, A. Mandlová, L. Boháč, S. Rašilov

  TV Nova: 28.9. - 12:00 h
  Zdroj: TV Nova
  Vloženo: 27.9.2018
   
  DIVADLO: Premiéry v Městském divadle Mladá Boleslav

  Městské divadlo Mladá Boleslav chystá v sezóně 2018/2019 Šumaře na střeše nebo Revizora.
  Premiéry nové sezóny:
 • Antonín Přidal - Sáňky se zvonci-SCÉNICKÉ ČTENÍ. Režie Petr Mikeska. Premiéra 29.09.2018.
 • Denisa Kábrtová & Radůza - Legenda 997 (V+V). Režie Pavel Khek. Premiéra 26.10.2018.
 • Nikolaj Vasiljevič Gogol - Revizor. Režie Štěpán Pácl. Premiéra 14.12.2018.
 • Agatha Christie - A pak už tam nezbyl ani jeden. Režie Petr Mikeska. Premiéra 22.02.2019.
 • Florian Zeller - Pravda. Režie Peter Chmela. Premiéra 15.03.2019.
 • J. Verne&M.Vačkář&O. Havelka - Cesta kolem světa. Režie Ondřej Havelka. Premiéra 12.04.2019.
 • Tennessee Williams - Kočka na rozpálené plechové... Režie: Petr Svojtka. Premiéra 14.06.2019.
 • J.Bock&J.Stein&S.Harnick - Šumař na střeše. Režie Petr Mikeska. Premiéra 22.11.2019
 • Woody Allen - Zahraj to znovu, Same. Režie Vít Vencl. Premiéra 13.12.2019.

  Zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav
 • Vloženo: 27.9.2018
   
  TV: Páni kluci

  Uličnické příhody Tomáše, Huberta a Jožky v českém filmu plném humoru a pohody na motivy románu Marka Twaina Dobrodružství Toma Sawyera (1975). Hrají: M. Dymek, P. Voříšek, P. Starý, M. Reifová, I. Janžurová, Z. Hadrbolcová, P. Nárožný a další. Scénář V. Olmer. Kamera E. Sirotek. Režie V. Plívová-Šimková

  Počátek 20. století. Tři nerozluční kamarádi – Tomáš, Jožka a tulák Hubert – žijí v poklidném městečku Levín. Tomáš bydlí u energické tety Apoleny a strýce Václava, kterým pořádně komplikuje život. Jemu zase dělá naschvály bratranec Štěpán, žalobník a zlomyslný kluk. Po jednom pozdním příchodu a následném trestu před celou třídou se Tomáš rozhodne získat odměnu, určenou pro nejlepšího žáka. Začne od spolužáků za různé protislužby získávat pochvalné lístečky, ale pořád jich má málo. Za pomoci Huberta vniknou s Jožkou do ředitelny, kde se zásobí lístečky. Na školní slavnosti ale kluci svým nezaslouženým vítězstvím vzbudí poprask a jsou zamčeni v kabinetě, než se rozhodne, co s nimi bude dál. Hubert jim však pomůže ven a všichni se rozhodnou pro útěk na místní hrad Pokštejn. Cestou hodí své šaty do řeky, aby vzbudili zdání, že se utopili…

  ČT 1: 28.9. - 9:40 h
  Zdroj: Česká televize
  Vloženo: 27.9.2018
   
  TIPY: Divadlo a televize
 • DIVADLO:
  - 25.9. - Městské divadlo Mladá Boleslav Malá scéna/ - Poprvé vdaná
  - 25.9. - Městské divadlo Mladá Boleslav /Velká scéna/ - Deburau
  - 26.9. - Městské divadlo Mladá Boleslav /Malá scéna/ - Poprvé vdaná
  - 27.9. - Městské divadlo Mladá Boleslav /Velká scéna/ - Chvilková slabost
  - 28.9. - Městské divadlo Mladá Boleslav /Malá scéna/ - Sáňky se zvonci-SCÉNICKÉ ČTENÍ
  - 28.9. - Městské divadlo Mladá Boleslav /Velká scéna/ - Ondřej Havelka a Melody Makers - Rhapsodie v modrém pokoji
  - 25.9. - Divadlo Bez zábradlí - Neil Simon: VĚZEŇ NA DRUHÉ AVENUE
  - 26.9. - Divadlo Bez zábradlí - KVARTET
  - 28.9. - Divadlo Bez zábradlí - HRDÝ BUDŽES
  - 26.9. - Divadlo Kalich - Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem
  - 27.9. - Divadlo Kalich - Podivný případ se psem
  - 28.9. - Divadlo Kalich - Krysař
  - 29.9. - Divadlo Kalich - Titanic
  - 25.9. - Divadlo Broadway - Boeing - Boeing aneb Tři letušky v Paříži
  - 27.9. - 30.9. - Divadlo Broadway - Tři mušketýři

  Foto z představení Poprvé vdaná.
  Zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav

 • TELEVIZE:
  - 29.9. - 20:00 h. - Prima COOL - Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství...

  Hrají:M. Culkin, J. Pesci, D. Stern, C. O’Haraová, J. Heard

  Foto-Zdroj: Prima Cool
 • Vloženo: 25.9.2018
   
  TV-DNES: Ženy v pokušení

  Jedna rodina a tři ženy tří generací v hořké komedii o mužích, iluzích a lásce.
  Helena je upjatá psycholožka, která sice vede soukromou partnerskou poradnu, jí samotné se ve vztahu příliš nedaří. Manžel Zdeněk ji opustil, poté co ho přistihla při nevěře s černoškou Elen. Na pomoc jí dorazí energická matka Vilma, bývalá herečka, která si užívá života plnými doušky a má ze všeho nejraději muže. Ti jsou také podle ní nejlepším lékem na Heleninu současnou situaci. Bez problémů není ani vztah dcery Laury s Jakubem. Ten se pokouší dohodit kamarádovi Michalovi Lauřinu matku. Všichni se pak sejdou na chatě u Vilmy, která tu právě připravuje s mladým novinářem svou knihu vzpomínek. Zatímco se ho Vilma snaží ulovit, Michal se pokouší o Lauru. Jakub se Heleně přizná, že ho pozval kvůli ní. Postupně se začínají sbližovat, zejména poté co potkají Zdeňka s Elen a předstírají před nimi milence. Do milostného jiskření nečekaně zasáhne informace, že má Vilma rakovinu. Helena prožívá s Jakubem okamžiky uvolněného štěstí, potom však zasáhne osud. Zatímco Lauře dá možnost poznat sebe sama, Heleně umožní pochopit něco z Vilminy životní filozofie a najít nejen pevnou půdu pod nohama, ale možná také nový vztah.
  Hrají Eliška Balzerová, Lenka Vlasáková, Veronika Kubařová, Jiří Macháček, Vojtěch Dyk, Roman Zach, Michal Gulyáš a další. Režie Jiří Vejdělek

  TV Nova - 7.9. – 20:20h.
  Nova Cinema - 17:45h
  Zdroj: TV Nova
  Vloženo: 7.9.2018
   
  TV: Copak je to za vojáka

  Život vojenský, život veselý. Alespoň v české komedii režiséra Petra Tučka (1987). Hrají: J. Langmajer, K. Roden, P. Hejlík, T. Valík, V. Čížkovský, I. Helikar, T. Karger, V. Gajerová, V. Jandák, B. Poloczek a další.

  Svobodník Milan Kouba (J. Langmajer) je nejlepším členem elitní vojenské průzkumné roty. Svou reputaci u velitele kapitána Tůmy (K. Roden) si však kazí svými četnými zálety. Tůma je starý mládenec a vztahy se ženami považuje za překážku ve vojenské disciplíně. Milanovy pozdní příchody a jiné průšvihy ho v tom jen utvrzují. Avšak je to právě Kouba, kdo dokáže uspět jako jediný během náročného cvičení v terénu. Třicetikilometrový přesun průzkumníků po vlastní ose s vojenskými a policejními jednotkami v patách je tou nejtěžší prověrkou bojových schopností Tůmových svěřenců. Jenže během plnění úkolu pozná Milan dívku Vlastu (V. Gajerová), do které se na rozdíl od svých předchozích milenek skutečně zamiluje. To se ovšem kapitánu Tůmovi těžko vysvětluje…

  ČT 1: 1.9. - 21:15 h
  Zdroj: Česká televize
  Vloženo: 29.8.2018
   
  Sáňky se zvonci - první premiéra nové sezóny v Městském divadle Mladá Boleslav

  První premiérou sezóny 2018/2019, v Městském divadle Mladá Boleslav, bude hra složená z dopisů několika generací českých šlechtičen žijících v 16. století, nazvaná Sáňky se zvonci.

  Antonín Přidal objevil v literárním archívu řadu dopisů, které si v rozmezí 1533 - 1590 psaly české šlechtičny, osaměle žijící na svých venkovských sídlech a hrádcích, zatímco jejich manželé a otcové dobývali svět a "tvořili dějiny". Strhující obraz čtyř generací žen vyprávějící o dětství, dospívání, láskách, samotě, stárnutí a odcházení na věčnost. Nahlédnutí do duše člověka doby dávno minulé.
  Hra, která je jedinečnou příležitostí pro šest hereček, uvádí mladoboleslavské Městské divadlo jako scénické čtení pouze v několika reprízách na malé scéně.

  Režie: Petr Mikeska

  Hrají:
  Kateřina: Eva Reiterová
  Johanka: Malvína Pachlová
  Johanka: Karolina Frydecká
  Alžbětka: Svatava Milková
  Alžbětka: Lucie Matoušková
  Juditka: Alena Hladká
  Juditka: Eva Reiterová
  Sibylka: Svatava Milková
  Markytka: Malvína Pachlová
  Johančina vnučka: Alena Hladká

  Premiéra scénického čtení: 29.9. - Malá scéna MDMB

  Novou sezónu 2018/2019 v mladoboleslavském Městském divadle otevře v pátek 7.září od 19 hodin představení Tajemství.

  Zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav
  Vloženo: 29.8.2018
   
        1/94   další   poslední
  © 2004-2022 Agentura JM Art & KWEB webhosting