Agentura JM Art 
ProfilNabídkaUmělciR S MNewsFotogalerieKontaktOdkazy

Míša Doubravová

herečka a muzikálová zpěvačka

Míša DoubravováMíša Doubravová - herečka a muzikálová zpěvačka. Jako malá si zahrála v seriálech O ztracené lásce, později pak v seriálech Ordinace v růžové zahradě a nyní v seriálu Ulice. Od čtyř do šesti let chodila do "Baby studia Dády Patrasové", kde navštěvovala rock and roll, klavír, dramaťák a plno dalších aktivit. Tam měla první příležitost se objevit před kamerou na TV Premiéře v pořadech Baby studio a Kuřátka.

Již od první třídy se zúčastňovala recitační soutěže "Pražské vajíčko", které každým rokem vyhrávala a měla příležitost jet několikrát na přehlídku do Trutnova a Uherského hradiště. Po těchto zkušenostech začala navštěvovat dramatický kroužek u pí. Jitky Morávkové, která jí pomáhala s přípravou na konzervatoř.

V ten samý rok začala chodit na balet k pí.Hendrychové,který navštěvovala 6 let a s ním jezdila na přehlídky, soutěže a jiná vystoupení.Poté začala pravidelně docházet na hodiny latinskoamerických tanců, moderního tance, jógy a rock and rollu.

Současně rozvíjela svoje pěvecké schopnosti. V pěti letech měla příležitost nazpívat písničku "Malý méďa" k CD zpěvačky pro děti Inky Rybářové. Také nazpívala pár písniček k muzikálu "Myši" který napsala a hudbu složila Eva Hurychová, ale bohužel k výsledné divadelní formě kvůli nedostatku financí nedošlo. Potom chodila na hodiny operního zpěvu k pí. Malíkové, ale chtěla jsem se věnovat spíše moderní hudbě a tak jsem přestoupila na populární zpěv k p. Horkému (hudební skladatel, zpěvák, libretista), kterému také vděčí za dostání se na konzervatoř. Se zpěvem také úspěšně absolvovala soutěž "Pražská snítka". V roce 1999 se stala vítězkou celorepublikové soutěže "Miss mléko", kterou rok před ní vyhrála bývalá Miss World Taťána Kuchařová, soutěž nespočívala v kráse, nýbrž v dětské přirozenosti a talentu.

Míša se čtyři roky učila hudební teorii a dějiny hudby u pí. Kobylákové poté navštěvovala po dobu tří let hodiny flétny, ale pro její jednoduchost přešla na klavír, na který hraje do teď . Od roku 2004 pravidelně jezdila na Letní hereckou školu pod vedením Petra Kubálka, které vděčí za rozvinutí dalších skrytých schopností, např. zpívání na mikrofon,moderování, práce na jevišti,ale i za jevištěm jako produkce nebo režie.

Míša se zúčastnila castingové soutěže Robin Hood – Cesta ke slávě. Co o ní tenkrát napsali: „Michaela Doubravová, kterou někteří diváci znají z Ordinace v růžové zahradě, působí trochu jako pubertální třeštidlo, zpívá ale dobře a navíc je to pohybový talent, i když podle tvůrců je to ještě nevybroušený démant. Díky charismatu a komplexnosti má šanci to dotáhnout v soutěži hodně daleko“.

A Míša to skutečně daleko dotáhla. Dostala roli v muzikálu Robin Hood a pak následovali další. V muzikálech Osmý světadíl a Pomáda. Všechna zmíněná představení uvádí Divadlo Kalich.

Autoři fotografií: Benedikt Renč, Jan Silvar, Ondřej Pýcha, Jakub Stadler, archiv Divadla Kalich

Další fotografie Míši Doubravové najdete ZDE.

Míša Doubravová - minigalerie
JM Art JM ArtJM Art

 
další umělci

© 2004-2022 Agentura JM Art & KWEB webhosting